Inštitút teórie divadla, filmu a hudby

S účinnosťou od 10. decembra 2021 je súčasťou Centra umenia a vedy aj Inštitút teórie divadla, filmu a hudby, pracovisko zriadené za účelom zabezpečovania výučby v spoločnom univerzitnom študijnom programe s názvom teória divadla, filmu a hudby.

Spojenie umenovedných katedier v rámci jedného interdisciplinárneho študijného programu prináša viaceré výhody:

• posilnenie schopnosti teoreticky uchopiť a analyzovať nielen príslušné umenie, ale aj vzájomné  vzťahy medzi nimi,
  • možnosť vytvárania originálnych študijných trajektórií podľa jedinečných osobnostných predpokladov a záujmov študenta,
  • bezprostredný kontakt so študentmi a pedagógmi jednotlivých pracovísk umožňujúci participáciu na spoločných projektoch,
  • rozšírenie spektra možného uplatnenia v praxi.

Teória divadla, filmu a hudby

Študijný program s názvom Teória divadla, filmu a hudby sa uskutočňuje na troch stupňoch vysokoškolského štúdia – bakalárskom, magisterskom a doktorandskom.

Ťažisko nového študijného programu spočíva v danej oblasti (divadlo, film, hudba), pričom študent si vyberá predmety aj z ponuky partnerských katedier. Samotná výučba prebieha na fakultách:

Divadelná fakulta

Filmová a televízna fakulta

Hudobná a tanečná fakulta

Spoločný doktorandský program

Podrobnosti o prijímacom konaní na bakalárske, magisterské a doktorandské štúdium a o požiadavkách vyplývajúcich z jednotlivých študijných plánov sú zverejnené na podstránkach jednotlivých študijných plánov/modulov.