Katedra jazykov

Katedra jazykov je jedným z troch pracovísk s celoškolskou pôsobnosťou. Jej úlohou je zabezpečovať výučbu odborného jazyka pre študentov a študentky, s cieľom podporiť ich mobilitu a uplatnenie na pracovnom trhu.

Katedra jazykov v súčasnosti zabezpečuje: výučbu anglického, nemeckého a talianskeho jazyka so zameraním na odbornú jazykovú prípravu študentov a študentiek všetkých troch fakúlt Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

V rámci svojich možností katedra príležitostne pokrýva potreby rektorátu a jednotlivých fakúlt v oblasti tlmočenia a prekladu. Na vyžiadanie fakúlt poskytuje výučbu odborného cudzieho jazyka pre pedagógov vyučujúcich v cudzom jazyku.

Pedagógovia

• Mgr. Zuzana Dudášová, PhD.
  • Mgr. art. Martina Masaryková, ArtD.
  • Mgr. Judita Pšeneková
  • Mgr. Anna Vargová
  • Mgr. Alexandra Vikárová

Pravidlá hodnotenia

Konkrétne podmienky nevyhnutné k úspešnému absolvovaniu predmetu sú špecifikované v jednotlivých informačných listoch predmetov. Taktiež ich v prvom týždni výučby oznámi a vysvetlí príslušný vyučujúci.

• Bodovanie

• Dochádzka: do 3 absencií – 20 bodov; do 5 absencií – 10 bodov; viac ako 5 absencií – 0 bodov.
    • Testy a úlohy z odborných textov a všeobecného jazyka: spolu max. 50 bodov (testy) + 10 bodov (úlohy). Testy a úlohy budú z prebraného učiva zadávané v priebehu a na konci semestra.
    • Prezentácia v dĺžke 15 minút na tému súvisiacu s oblasťou štúdia: 20 bodov

Na udelenie kreditov je potrebné získať minimálne 60 bodov.

Hodnotenie sa spravidla riadi V- princípom. Ide o odporúčaný bodový a hodnotiaci systém:

• A = 100 – 88 bodov
    • B = 87 – 77 bodov
    • C = 76 – 68 bodov
    • D = 67 – 63 bodov
    • E = 62 – 60 bodov
    • FX = menej ako 60

• Študenti a študentky s jazykovými certifikátmi

V prípade, že sa študent alebo študentka preukážu certifikátom z príslušného jazyka na úrovni aspoň C1, a napriek tomu chcú za predmet získať kredity, môžu byť oslobodení od prezenčného štúdia a v záverečnom hodnotení sa im za dochádzku pripočíta plný počet bodov. Zároveň sú povinní napísať všetky semestrálne testy (termín dohodou, resp. počas skúškového obdobia) a zrealizovať prezentáciu v obvyklých podmienkach (počas výučby, pred študentským publikom).

Sídlo katedry:
Ventúrska 3