Srdečne Vás pozývame do kina KLAP na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave, kde sa v termíne 25. – 29. apríla 2017 koná už tradičné Visegrad Film Forum.

Visegrad Film Forum je edukačné industry podujatie, ktoré prináša účastníkom počas piatich dní jedinečnú možnosť zväčšiť svoje praktické a teoretické vedomosti vo všetkých oblastiach filmovej tvorby a získať nové medzinárodné kontakty, ktoré môžu slúžiť ako základ budúcich koprodukcií. VFF svojou koncepciou aktívnej medzinárodnej spolupráce formou neformálneho networkingu a vzdelávania vytvára unikátnu platformu celoeurópskeho charakteru.

VFF tento rok otvoríme premietaním filmovej klasiky Nekonečný príbeh za účasti Colina Arthura, britského tvorcu špeciálnych efektov a otca legendárneho Falka. Podujatie bude pokračovať nabitým programom až do soboty. Umožníme Vám nazrieť do sveta filmu a TV produkcie prednáškami filmových tvorcov akými sú Ludovica Ferrario, architektka Sorrentinoveho Mladého pápeža, Sergei Loznitsa, ktorého najnovší film bude súťažiť na festivale v Cannes, či výkonný producent pre HBO Steve Matthews. Svoje autorské dokumenty príde predstaviť aj začínajúca autorka Anja Salomonovitz. Počas týždňa premietneme jej dva filmy – Nikdy to nepochopíš a mrazivý dokument Stalo sa to len nedávno. Na záver Vás čaká britský režisér Peter Strickland, miláčik cinefilov, s filmom Katalin Varga.

Štyri bloky študentských filmov prinesú prekvapujúce zostavy ako Egypt a Česko, Ukrajina a Slovensko, Maďarsko a Srbsko, či Írsko a Poľsko.

VFF počas minulých rokov hostilo mená ako režiséri Krzysztof Zanussi (PL) a Benedek Fliegauf (HU), Darko Lungulov (SR); kameraman Christian Berger (AU), dokumentaristi Christian Frei (SWI)a Mads Brügger (DK), scénograf Alan Starski (PL), riaditeľ Eurimages Roberto Olla (IT), producentka Ewa Puszczynska (PL) a ďalší.

Aktuálny program VFF 2017 nájdete tu:

www.visegradfilmforum.com/2017/programme/

Akreditovať sa môžete tu:

http://www.as.visegradfilmforum.com/

Termín konania: 25. – 29. 4. 2017

Miesto konania: kino KLAP, Filmová a televízna fakulta VŠMU v Bratislave, Svoradova 2 Bratislava

www.visegradfilmforum.com

www.facebook.com/VisegradFilmForum

https://www.facebook.com/kinoklap