na podujatie rande(nie): ako tvoríme vzťahy a ako tým meníme celú spoločnosť.

Srdečne pozývame na podujatie TEDxBratislava Salon na tému rande(nie): ako tvoríme vzťahy a ako tým meníme celú spoločnosť. Hosťami diskusie budú filmárka Diana Fabiánová, organizátorka single parties, režisérka filmu Mesiac v nás a demograf Boris Vaňo.
Podujatie organizuje TEDxBratislava.

Uskutoční sa 28. marca 2017 o 18.00 v kine KLAP na FTF VŠMU, Svoradova 2.

Vstup je voľný.

Počet miest je limitovaný, zaregistrujte sa čo najskôr: http://bit.ly/rande-nie_listky

Viac detailov o podujatí: http://www.tedxbratislava.sk/dajte-si-s-nami-rande-na-tedxbratislavasalon-randenie/

FB: https://www.facebook.com/events/1837271099818122

O TEDxBratislava: http://www.tedxbratislava.sk/o-tedxbratislava/

Čo vlastne rande(nie), dating, je? Pre väčšinu je randenie prostriedok na dosiahnutie dlhodobého spolužitia v manželstve či partnerstve.

V 19. storočí boli populárne pytačky, ktoré mali prísne pravidlá. Bolo neprípustné aby žena vonku s mužom randila. Začiatkom 20. storočia s nástupom urbanizácie a emancipačného hnutia, sa situácia menila, aj keď pomaly. V západných spoločnostiach sa dating stal akýmsi koníčkom, teda cieľom samým o sebe.

OKCupid či Tinder sú zrkadlom toho, čo s randením urobila online komunikácia a ekonomizácia vzťahov. Z pompézneho dvorenia sa za sto rokov vykľul moderný speed-dating, ktorý sa snaží čo najefektívnejšie maximalizovať výnos.

Ochota ľudí viazať sa, vytvárať vzťahy a neskôr rodiny, závisí od očakávaní budúcnosti. Rande(nie) je síce osobnou záležitosťou, avšak má celospoločenský dosah a nepriamo je predmetom verejných politík.

Dating je banálny a zároveň komplexný koncept. Niečo si v ňom nájde duša rozcitlivená aj analyticky ladená. Preto sa po roku vraciame ku komornému podujatiu, ktoré poznáte ako salón a venujeme ho téme Rande(nie). Ako ovplyvňuje naše životy i celé fungovanie spoločnosti sa dozviete už 28.3.